Prezerwatywy jako skuteczny środek antykoncepcji

W dzisiejszych czasach istnieje ogromna ilość środków antykoncepcyjnych, które zabezpieczają przed nieplanowaną ciążą. Plastry, spirale, antykoncepcja hormonalna, prezerwatywy – to tylko część popularnych i najczęściej stosowanych środków antykoncepcyjnych.

Prezerwatywy to najłatwiej dostępny środek antykoncepcyjny na naszym rynku. Nie ingeruje w kwestie zdrowotne, nie powoduje komplikacji w razie chęci zajścia w przyszłości w ciążę oraz jest dostępny do kupienia w aptekach, kioskach, na stacjach benzynowych. Jak każdy środek antykoncepcyjny nie gwarantuje stuprocentowej skuteczności, zdarzają się przypadki, kiedy prezerwatywy zawodzą. Zdarza im się pęknąć czy zsunąć, jeśli nie są odpowiednio dobrane rozmiarem lub są użytkowane zbyt intensywnie.

Prezerwatywy to środek antykoncepcyjny używany często przez osoby, które dopiero co rozpoczęły współżycie seksualne, a które nie chcą rozpoczynać stosowania antykoncepcji hormonalnej. Ich istotną zaletą jest również fakt, że chronią one przed chorobami oraz infekcjami przenoszonymi droga płciową.

Prezerwatywy to odpowiedni środek jeśli chcesz zabezpieczyć się przed nieplanowaną ciążą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *